Editörün Seçimi

Cupcake Dükkanının Sırrı

Cupcake Dükkanının Sırrı
Meg Donohue

Çok Satanlar

Cupcake Dükkânının Sırrı
Meg Donohue

A'dan Z'ye Panik Bozukluğu
Prof. Dr. Erhan Bayraktar
Psk. Zeynep Özmeydan

Umarım Cehennemde Bira Vardır
Tucker Max

Evren Siparişlerinizi Bekliyor
Dr. Patricia J. Crane

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu
Doç. Dr. Eyüp Sabri Ercan
Prof. Dr. Cahide Aydın

Operasyon 1915 Çanakkale
Ozan Bodur

Michael Jackson
Dieter Wiesner

Küçük Prens
Antoine de Saint-Exupéry

Fazladan Bir Gün
Fabio Volo

Piano Piano Bacaksız
Kemal Demirel

Haberdar Olun

Prenses Eteğindeki Taşları Döküyor
Prenses Eteğindeki Taşları Döküyor
Prenses Eteğindeki Taşları Döküyor

Hayriyem Zeynep Altan

Barkod: 9786055148157
Fiyat: 13 TL
Sayfa Sayısı: 168
Ebat: 12,5 x 19,5 cm
Tür: Roman

kydr

Roman, Zehra’nın Korkut’a rastlayana kadar farkına varmadığı kendi ıssızlığına giden mücadeleli yolun ve bu yolda her daim önünü tıkayan geçmişiyle yüzleşmesinin hikâyesi. Zehra yalnız çıktığı bir deniz kenarı yürüyüşünden Korkut’la birlikte döner. Bu karşılaşma; kadının, erkeğin ikliminden etkilenmesi midir yalnızca? Zehra önceleri öyle sanır ancak adamın karanlığı içini ürpertmeye başladığında dönüp kendi içine bakmak zorunda kalır ve her bakış onu geriye doğru akan bir nehirde yüzmeye iter. Bir yapboz gibi önüne serilmeye hazırlanan geçmiş, her bir parçada canını acıtır; en çok da yedi yaşında bir kız çocuğu olarak Sultanahmet’in paket taşlı yokuşlarından aşağı koşarken oyunların sonsuz coşkusunu bıçak gibi kesiveren o talihsiz gün!
Hayriyem Zeynep Altan, ilk romanında olduğu gibi burada da kadın dünyasının gizemlerini aralıyor. Aşk, ilişkiler, cinsellik, kader ve haset temaları üzerinden hayatın her an ıssızlaşmaya muktedir yanlarını bu kez yalın ama şiirsel bir dille anlatıyor.
“Onlarcası içinden oldukça büyük, siyah çerçeveli bir resim anımsıyorum. Salonun sağ duvarında asılıydı ve her geldiğimde bakardım: Çıplak bir kadın belli belirsiz bir şeyin üzerinde oturuyor. Güzel bir yüzü, uzun siyah saçları var. Dikkatle süzüyorum onu. Uzun boynunu, omuzlarını, ellerini, memelerini, ince belini, karnını, bitişik uzun bacakları arasında kalan o bölgeyi ve ayaklarını inceliyorum. Çıplaklıkla ilgili olumsuz bilgime rağmen kadının kendinden hoşnutluğunu, huzurlu bütünlüğünü beğeniyorum. Büyüdüğümde bedenimin böyle güzel olmasını istiyorum. Aslında sadece güzellik değil beni cezbeden, kadın olmayı merak ediyorum. Bir kadını böyle içine kapatan, güzel şeyin ne olduğunu bilmek istiyorum.”
Дизайн :
ky
dr